Urządzenia do przeprowadzania audiokonferencji

Urządzenia do przeprowadzania audiokonferencji

Urządzenia do przeprowadzania audiokonferencji

Obecnie w naszym kraju wszelkie audio i wideokonferencje przeprowadzane są bardzo często i możemy mieć pewność, że w dalszym ciągu ich liczba będzie rosnąć. Jest to bowiem doskonała forma organizacji takiego przedsięwzięcia. Mimo iż coraz więcej Polaków bierze udział w takich wydarzeniach, to w dalszym ciągu nie wiemy, jak dokładnie one prosperują. Zazwyczaj nie mamy wielkiej wiedzy o urządzeniach i sieciach, dzięki którym takie wydarzenia mogą być organizowane. Jeśli podobnie jest z tobą, zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu, w którym trochę rozjaśnimy wam kwestię.

Komfortowa audiokonferencja

Jeśli chcemy, aby audiokonferecja miała komfortowy przebieg, przede wszystkim musimy postawić na znakomite urządzenia audiokonferencyjne, które zapewnią doskonały dźwięk i możliwość przeprowadzania rozmów w czasie rzeczywistym. Najlepszą wydaje się tutaj technologia full-duplex, pozwalająca ma jednoczesną transmisję i nadawanie dźwięku. Ważnym elementem jest także dookólny mikrofon, który odbiera głos rozmówcy z dowolnego miejsca salki konferencyjnej, jednocześnie zagłuszając wszelkie szumy i szmery.

Telefony konferencyjne

Telefony konferencyjne, które są dziś dostępne na rynku, w głównej mierze przeznaczone są do małych i średnich sal konferencyjnych. Warto zaznaczyć, że można je podpiąć do trzech różnych terminali, a więc linii miejskiej, sieci IP lub urządzeń GSM. Dzięki temu możemy wybrać najbardziej komfortowy sposób połączenia.

Rodzaje połączeń

Najpopularniejszym rozwiązaniem do nawiązania połączenia jest sieć analogowa (PSTN), gdzie telefon konferencyjny podłączamy bezpośrednio do linii miejskiej, dzięki czemu działa on jak zwykły telefon stacjonarny. Inne rozwiązanie stanowi połączenie za pomocą sieci IP. Tutaj łączymy się za pomocą sieci komputerowej. Ostatnią opcją jest sieć GSM, z której skorzystać mogą zwolennicy zwykłych połączeń, podłączając swój telefon do urządzenia konferencyjnego za pomocą kabla lub bezprzewodowego modułu Bluetooth.

urządzenia audiokonferencyjne

Pobierz kod Puls / Preview / Script