Zestaw głośnomówiący do komputera

Zestaw głośnomówiący do komputera

Zestaw głośnomówiący do komputera

Obecnie coraz częściej z urządzeń głośnomówiących korzystamy także i przy komputerach, co oczywiście nie może nas szczególnie dziwić, gdyż w znacznym stopniu ułatwia to pracę. W związku z tym takich kompatybilnych z komputerem urządzeń głośnomówiących na rynku jest dziś coraz więcej. Jeśli mówimy o tych, które cieszą się większym zainteresowaniem ze strony klientów, i dodajmy, że nie tylko tych prywatywnych, ale także biznesowych, jest model ClearOne Chat 170. Czy warto w związku z tym sięgnąć po ten sprzęt i podłączyć go do swojej jednostki komputerowej?

Do komputera stacjonarnego i laptopa

Model ClearOne Chat 170 to urządzenie głośnomówiące, które jest dedykowane do Microsoft OCS i Microsoft Lync. Połączyć je możemy bez żadnego problemu tak z komputerem stacjonarnym, a więc tradycyjnym PC-tem, jak i jednostkami przenośnymi, jakimi są laptopy czy notebooki. Niezależnie od tego, jaki jest to komputer, połączenie pomiędzy dwoma urządzeniami zapewnia kabel USB. Dodajmy jeszcze, że kompatybilne jest ono z systemami takimi jak Windows XP, Vista i Windows 7.

System kasowania szumów

Wprawdzie obecnie tego typu urządzeń na rynku jest coraz więcej, ale nie każde jest tutaj godne polecenia. Większość z nich zwyczajnie nie kasuje szumów, a w związku z tym rozmowa nie jest najlepszej jakości. Oczywiście takich urządzeń lepiej jest nie nabywać. Model ClearOne Chat 170 wyposażony jest w zaawansowany układ kasowania szumów i echa akustycznego. Dzięki temu zapewnia on dźwięk wysokiej jakości, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu na nim pracujemy. Poza tym warto wspomnieć o tym, że urządzenie to jest zaopatrzone w technologię full-duple umożliwiając rozmowę w dwóch kierunkach.

Nienaganna estetyka

Na plus z pewnością zaliczymy także i sam wygląd urządzenia głośnomówiącego ClearOne Chat 170. Jest ono bardzo estetyczne, ale co ważne także niewielkie i lekkie. Jego waga to bowiem nieco ponad pół kilograma, a wymiary 18,8 x 18,8 x 4,6 cm. Bez problemu w związku z tym zmieści się na każdym biurku.

Patrząc na jego koszt, a więc wydatek rzędu 2300 zł netto wydaje się, że jest to sprzęt głośnomówiący, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie tego typu urządzenia. Inne w podobnej cenie są jednak znacznie gorsze. Wprawdzie ilość funkcji jest tutaj bardzo podobna, ale dźwięk jest w nich na znacznie niższym poziomie, a to właśnie dźwięk powinien być najistotniejszą kwestią przemawiającą za zakupem.

ClearOne Chat 170

Pobierz kod Puls / Preview / Script